O autorze
Ciągle walczę o to, aby w naszej Ojczyźnie było lepiej. Staram się nie poddawać przeróżnym modom. Wierze w tradycyjne wartości. Jestem asertywny oraz wytrwale dążę do celu. Nauczyłem się już, że ciężka praca i życzliwa dyskusja zawsze w dłuższej perspektywie czasu przyniosą pozytywne skutki. Blog ma być dla mnie formą wyrażania swoich opinii i komentarzy na temat bieżącej rzeczywistości publicznej, które pewnie nie zawsze będą celne, ale na pewno zawsze szczere

Komisarz Gronkiewicz-Waltz? A czemu nie Chlebowski czy Drzewiecki?

Dziś pojawiła się szokująca informacja jakoby Premier Tusk miał zamiar powołania Hanny Gronkiewicz-Waltz na komisarza w przypadku odwołania jej w referendum.

Obraz rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie to szybko rosnące zadłużenie miasta, opóźnienie w kluczowych inwestycjach, rozpadające się kamienice, opóźniona budowa II linii metra i związane z tym utrudnienia komunikacyjne, chaotyczna polityka zagospodarowania przestrzennego, gigantyczne premie dla urzędników, niszczenie kupców, utrudnianie życia przedsiębiorcom, masowa wycinka drzew, wreszcie jawna dyskryminacja prawej strony stolicy i drakońska podwyżka opłat za wywóz śmieci. W coraz gorszym stanie jest warszawska kultura - opóźnia się budowa Muzeum Pragi, wciąż nie zostało wybudowane Muzeum Sztuki Współczesnej, bezprawnie są niszczone zabytkowe budynki przy bierności stołecznego konserwatora zabytków.Przez sześć lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie bilet komunikacji miejskiej zdrożał o 83 proc., metr sześcienny wody – 110 proc., ścieki – 162 proc. Podatek od nieruchomości płacimy wyższy o 46 proc., czynsze – o 165 proc. Koszt pobytu dziecka w żłobku jest wyższy o 122 proc., a przedszkole zdrożało o 174 proc. Warto też wskazać, że w czasie prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz (2007-2012) o 35 proc. wzrósł stan kadr w Urzędzie m. st. Warszawy. W tym czasie ilość urzędników wzrosła o 2.000 osób, a na premię i nagrody Urząd Miasta wydał w tym okresie 305 mln złotych.

Odwołanie w akcie demokracji bezpośredniej urzędującej Prezydent stolicy i jednoczesne powołanie jej na komisarza przez premiera Donalda Tuska byłoby zakpieniem z mieszkańców i stanowiło by kompletnie ośmieszenie idei referendum. To próba trzymania się władzy za wszelka cenę, bez względu na wolę tysięcy niezadowolonych warszawiaków. Premier Tusk ośmieszył się wezwaniem do bojkotu referendum, nie wsparł także samorządu stolicy w uregulowaniu stanu prawnego nieruchomości objętych dekretem Bieruta. Warszawa potrzebuje zmian, nowego otwarcia i nowych ludzi, którzy zdynamizują rozwój miasta oraz będą kierować się potrzebami jego mieszkańców.
W związku z powyższym wnioskujemy o pilne potwierdzenie bądź dementi premiera Donalda Tuska informacji o zamiarze powołania Hanny Gronkiewicz-Waltz na komisarza w przypadku odwołania jej w referendum.

Jednocześnie gdyby ta informacja okazała się prawdziwa – to podpowiadamy kilka innych, obecnie wolnych osób mogących pełnić funkcję komisarza w nagrodę za swoją pracę na rzecz obywateli:
- Zbigniew Chlebowski (tak jak HGW wszystko załatwia na 90%)
- Mirosław Drzewiecki lub jego żona (tak jak HGW potrafi działać szybko i z rozmachem)
- Marcin Plichta (jako zaplecze działacze PO ciągnący samolot OLT)
- Mirosław Karapyta (ma doświadczenie w samorządzie i inne talenty).
Trwa ładowanie komentarzy...