O autorze
Ciągle walczę o to, aby w naszej Ojczyźnie było lepiej. Staram się nie poddawać przeróżnym modom. Wierze w tradycyjne wartości. Jestem asertywny oraz wytrwale dążę do celu. Nauczyłem się już, że ciężka praca i życzliwa dyskusja zawsze w dłuższej perspektywie czasu przyniosą pozytywne skutki. Blog ma być dla mnie formą wyrażania swoich opinii i komentarzy na temat bieżącej rzeczywistości publicznej, które pewnie nie zawsze będą celne, ale na pewno zawsze szczere

Solidarna Polska wygrywa proces z kontrolowaną przez PiS - Gazetą Polską Codziennie

Dziś rano Sąd w Rzeszowie wydał prawomocne orzeczenie w trybie wyborczym i nakazał przeprosić kontrolowanej przez PiS Gazecie Polskiej Codziennie - Kazimierza Ziobro za kłamstwa na temat jego życiorysu.

Okazało się, że GPC posługiwała się podrobiną legitymacją PZPR Kazimierza Ziobro. Przypominamy, że GPC kontrolowana przez PiS wykupiła spoty radiowe, w których informowała, że K.Ziobro – legenda podkarpackiej opozycji oszukał ludzi i był w komunistycznej partii.Jednocześnie w mediach elektronicznych pojawił się spot podobnej treści, a do domu każdego mieszkańca większego miasta w okręgu wyborczym profesjonalna firma kurierska rozrzucała ulotki podobnej treści z podrobioną legitymacją PZPR – Kazimierza Ziobro.

Kontrolowana przez PiS gazeta potrafiła posunąć się do największej podłości – niszczenia konkurenta politycznego – za pomocą podrobionych dokumentów.
FORUM SA – wydawca kontrolowanej przez PiS Gazety Polskiej Codziennie - musi sprostować nieprawdziwą informację jakoby Kazimierz Ziobro należał do komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej a także przeprosić Kazimierza Ziobro za naruszenie jego dóbr osobistych. Sprostowanie i przeprosiny muszą zostać zamieszczone dziś i jutro w podkarpackiej rozgłośni radiowej.

Ponadto, wydawca Gazety Polskiej Codziennie musi wpłacić 50.000 zł na organizację pożytku publicznego Caritas Bliźni w potrzebie w Rzeszowie.Wyrok jest prawomocny.
Przypominamy, że Kazimierz Ziobro jest jednym z twórców podkarpackiej Solidarności. W stanie wojennym kierował strajkiem w Hucie „Jarosłosła”. Potem zorganizował grupę konspiracyjną spośród działaczy „S”, która zajmowała się drukowaniem i kolportażem ulotek w Jarosławiu, ponadto próbował nadawać audycje radiowe. Jego grupa organizowała uroczystości patriotyczne w kościołach oraz podjęła próbę wydawania własnego podziemnego pisma „Azyl”, której był redaktorem. W X 1982 dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany1 (więcej informacji o jego działalności w encyklopedii Solidarności).

Za działalność z podziemiu antykomunistycznym został odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Ponadto ma status pokrzywdzonego wydany przez IPN , a materiałach UB jest opisany jako „wróg systemu”.
Warto podkreślić, że to nie pierwszy naganny moralnie atak na K.Ziobro. Kilka dni temu PiS wydrukowało dziesiątki tysięcy ulotek, na których pomiędzy K.Ziobro – legendą podkarpackiej opozycji a M.Karapaytą – „sexmarszałkiem” z 6 zarzutami prokuratorskimi - stawia się znak równości. W dodatku z podpisem, że … „korupcja może wrócić”. Ulotki te rozdawali parlamentarzyści PiS pod kościołami.
Trwa ładowanie komentarzy...