O autorze
Ciągle walczę o to, aby w naszej Ojczyźnie było lepiej. Staram się nie poddawać przeróżnym modom. Wierze w tradycyjne wartości. Jestem asertywny oraz wytrwale dążę do celu. Nauczyłem się już, że ciężka praca i życzliwa dyskusja zawsze w dłuższej perspektywie czasu przyniosą pozytywne skutki. Blog ma być dla mnie formą wyrażania swoich opinii i komentarzy na temat bieżącej rzeczywistości publicznej, które pewnie nie zawsze będą celne, ale na pewno zawsze szczere

Sienkiewicz do dymisji za obrażanie policjantów

Wypowiedź ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, według którego "policjanci często sami pochodzą z patologicznych rodzin i nie potrafią prawidłowo reagować na przemoc" trudno określić inaczej jak wyjątkowo niestosowną, czy żeby nie powiedzieć mocniej skandaliczną.

To niewyobrażalne, że takie obraźliwe stwierdzenie wobec funkcjonariuszy jednej z najważniejszych służb naszego państwa padło ze strony nadzorującego ją ministra. Przynosi ono wstyd obecnemu rządowi. Rządowi, którego przedstawiciele nie są w stanie zapewnić policjantom godziwych warunków służby i pracy, odpowiedniego sprzętu i szkoleń. A zamiast tego mają dla nich słowa arogancji i pogardy.Policjant rozpoczynając służbę przysięga: "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowania obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia". Należy w tym miejscu przypomnieć, że wypełniając tę przysięgę wielu oddało za nią życie. W latach 1991-2010 śmierć na służbie poniosło bowiem ponad 120 funkcjonariuszy.

Minister, który w tak pogardliwy sposób manifestuje brak szacunku wobec podwładnych, ryzykujących codziennie swoim życiem, nie może liczyć na zaufanie z ich strony. A to oznacza, że winien jak najszybciej przestać pełnić swoje obowiązki.
W tej sytuacji Solidarna Polska zwraca się z żądaniem do premiera Tuska o natychmiastową dymisję ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza.

Z szacunkiem,
Zbigniew Ziobro
Prezes Solidarnej Polski
Trwa ładowanie komentarzy...